Достапни линкови

Стигна вода и гориво до Меѓународната вселенска станицаРускиот карго вселенски брод пристигнал на Меѓународната вселенска станица. Со него се транспортирани главно вода и гориво, а Русија моментално е одговорна за снабдување на вселенската станица, бидејки американската Спејс Шатл програма беше окончана во минатата година.
XS
SM
MD
LG