Достапни линкови

Московскиот градоначалник дозволи да се одржат протести на опозицијата


Протести на руската опозиција
Кабинетот на московскиот градоначалник го прифатил барањето за одржување на опозициски протести на 4 февруари. Заменик градоначаникот Александар Горбенко потврди дека општината дала зелено светло за протестите под мотото „За чесни избори“. Според Горбенко организаторите добиле дозвола на протестот да земат учество 50 илјади луѓе.
Опозициониот лидер Сереј Удалтцов изјави дека протестот би требало да трае не подолго од еден час.
XS
SM
MD
LG