Достапни линкови

Обама со пофалби за спасувањето на заложниците во Сомалија


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ги пофали американските специјални сили кои спасија двајца странски хуманитарни работници, како и еден Американец кои беа во заложништво на пирати во Сомалија од октомври во минатата година.
Во соопштението Обама вели дека тоа е уште една порака до светот дека САД и натаму со сите сили ќе се спротиставуваат на насилството врз неговиот народ.
XS
SM
MD
LG