Достапни линкови

Лојане - илегална станица кон Запад


Лојане - илегална станица кон Запад
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Македонското село Лојане, кое граничи со Србија, стана попатна станица за илегалните имигранти главно од Авганистан, Пакистан и арапските земји до Западна Европа. Видео репортажа на Македонскиот Сервис на Радио Слободна Европа

Категории

XS
SM
MD
LG