Достапни линкови

Запленети 23 тони дрога во Казахстан минатата година


Запленет хероин во Казахстан.
Казахтанската полиција запленила 23 тони нелегални наркотици во 2011 година, меѓу кои и 105 килограми хероин, соопшти тамошното Министерство за внатрешни работи. Се соопштува дека изминатава година во земјата биле регистрирани 4.066 кривични дела поврзани со дрога.
XS
SM
MD
LG