Достапни линкови

Пронајдени телата на 10 пакистански војници


Талибанци во Орказаи
Преставникот на пакистанската армија Наем Кан изјави дека милитантите ги убиле 10 - те парамилитарци од граничниот корпус кои ги држеа како заложници од минатиот месец. Војската ги пронаѓла телата. Тие беа заробени при нападот во базата Орказаи.
Минатата недела милитантите убија 15 војници кои ги имаа заробено во Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG