Достапни линкови

Талибанците сакаат преговори во Авганистан


Авганистанските талибанци соопштија дека постигнале прелиминарен договор за воспоставување политичка канцеларија во Катар.
Според првичните информации, тие искажале воља за почеток на преговорите по десет години напади и насилства во Авганистан.
XS
SM
MD
LG