Достапни линкови

Пакистан-Зардари се врати од лекувањето во Дубаи


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари, октомври 2011
Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари се вратил во земјата по двонеделниот мидицински третман во Дубаи. Пакистанските власти не откривааат од што е болен претседателот, но по неговото заминување започнаа озборувања дека е сериозно болен. Еден од неговите соработници во приватна изјава рекол дека Зардари доживеал мал мозочен удар.
XS
SM
MD
LG