Достапни линкови

8-мина загинати на демонстрациите во Каиро


Најмалку 8 луѓе загинале, а околу 300 биле повредени во судирите меѓу демонстрантите и безбедносните сили во центарот на Каиро, соопшти египетското министерство за здравство. До ерупција на насилствата дошло вчера откако се раширила информација дека безбедносните сили претепале и уапсиле некој демонстрант. Демонстрантите во Каиро бараат итна трансформација на воената власт во цивилна.
XS
SM
MD
LG