Достапни линкови

Поранешниот израелски претседател Кацав замина во затвор


Поранешниот израелски Претседател Моше Кацав денеска започна да ја отслуува 7 годишната затворска казна за силување.
Шеесет и шест годишниот Кацав минатиот декември беше осуден за сексуален напад врз две жени во периодот од 2000 – 2007 додека беше Претседател на Израел.
XS
SM
MD
LG