Достапни линкови

Јанукович - Тимошенко ќе се лекува надвор од затворот


Украинскиот претседател Виктор Јанукович изјави дека затворената поранешна премиерка Јулија Тимошенко во наредните два дена ќе се лекува надвор од затворот во Киев. Украинската народна правобранителка Нина Карпачева вчера рече дека Тимошенко има „исклучително тешки“ здравствени проблеми и оти и е потребно лекување надвор од затворот.
XS
SM
MD
LG