Достапни линкови

ДПА ги обвини собраниските служби за фалсификат


Пратеничката група на ДПА, ја блокираше работата на Комисијата за финансирање и буџет, поради тоа што собраниските служби без да и кажат на партијата, интервенирале во амандманите поднесени од нивна страна и со коректор бришеле одредени работи, како имиња и презимиња на поднесителите, нивни потписи, интевренирале и во текстовите. Немало и обезбеден превод на материјалите на албански јазик.

XS
SM
MD
LG