Достапни линкови

Венизлос - Синдикатите да не си играат со оган


Greece -- Protesters wave flags outside the printing offices of Greek power utility PPC in Athens, 13Oct2011
Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос повика на единство во земјата при справувањето со должничката криза и меѓународните услови за добивање на пакетот - помош.
Тој ги повика Синдикатите да не си играат со оган со штрајковите против мерките за штедење, бидејки и се наштетува на земјата. Сообраќајот во Атина е блокиран а некои од штрајкувачите презедоа и владини згради. Кулминацијата се очекува за време на Генералниот Штрајк закажан за 19 – 20 Октомври.
XS
SM
MD
LG