Достапни линкови

Пресметка меѓу навивачите на Железничар и Хајдук


Сараево-пресметка меѓу навивачите, 06.11.2011
Единаесет луѓе се повредени во пукотници и судири меѓу навивачи на сараевскиот фудбалски клуб Железничар и сплитски Хајдук,јавуваат хрватските медиуми. Навивачите се судриле пред почетокот на натпреварот кој требало да се оддржи во Сараево, кога сплитските навивачи влегле на јужната трибина и почнале да прават проблеми, известуваат медиумите. Еден од повредените се наоѓа во критична состојба.
XS
SM
MD
LG