Достапни линкови

Цивилите бегаат од либијскиот град Сирте


Новинските агенции јавуваат дека цивилите го напуштале либијскиот град Сирте како што силите на преодната влада ги интензивираат нападите врз борците лојални на отстранетиот претседател Муамер Гадафи. Се додава дека активисти на Обединетите нации им помагаат веднаш откако ќе излезат од градот. Бомбардирањата продолжуваат, а бил забележан и снајперски оган по улиците.
XS
SM
MD
LG