Достапни линкови

Пред Хашкиот суд продолжува процесот против поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај


По тринеделна пауза обвинителите на повтореното судење на Рамуш Харадинај ќе продолжат со изнесување докази за злосторствата на ОВК врз србите,ромите и албанците,заробени во селото Јабланица во 1998 та .Повтореното судење почна на 18 ти август, а досега се сослушани искази на четворица сведоци на обвинителството.
XS
SM
MD
LG