Достапни линкови

Турски авион погоден во Либија


1
Турската војска соопшти дека нивниот авион бил погоден во против воздушен оган во Либија и се вратил безбедно во Турција. Во соопштението е наведно дека турскиот авион што носел хуманитарна помош влетал во вкрстен оган меѓу Националниот предоен совет и поддржувачите на Моамер Гадафи во едно од послените упоришта на лојалистите Бани Валид. Авионот привремено слетал во Бенгази па од таму се вратил во Турција безбедно.
XS
SM
MD
LG