Достапни линкови

Камерун денеска ќе пристигне во Москва


Британскиот премиер Дејвид Камерун
Британскиот премиер Дејвид Камерун ќе се сретне со рускиот државен врв во Москва за да разговара за подобрување на односите и трговијата. Во соопштението од неговиот кабинет е наведено дека денеска за прв пат по 6 години британски премиер ќе ја посети Москва.
Камерун ќе биде придружуван од британски бизнисмени.
Односите меѓу Британија и Русија се влошија во 2006-тата година по контроверзиите околу смртта на поранешниот руски КГБ агент Аленксандар Лутвиненко во Лондон.
XS
SM
MD
LG