Достапни линкови

Специјалци на ЕУЛЕКС вршат истрага на северот на Косово


Специјалната полиција на ЕУЛЕКС, со подршка на КФОР, спроведува акција во областа на Зубин Поток на северот на Косово, соопшти портпаролот на ЕУЛЕКС. Целта била да се пронајдат сторителите на убиството на припадникот на косовската полиција на 26-ти јули.
XS
SM
MD
LG