Достапни линкови

Кинеска новинска агенција ги обвини САД за мешање во државни работи


Кинеската државна новинска агенција ги обвини Соединетите американски држави за мешање во државните работи на Кина. Обвинувањето следи по извештај на Американското министерство за одбрана во кој се наведува дека земјата е на добар пат да создаде модерна армија до 2020 година. Во документот се предупредува дека Кина може да го нападне Тајван.
XS
SM
MD
LG