Достапни линкови

Ангела Меркел во посета на Белград и Загреб


Германската канцеларка Ангела Меркел ќе допатува во прва официјална посета на Србија каде со највисоките српски претствници ќе разговара за европската интеграција нa Србија, како и за односите во регионот, пред се за политиката нa Србија кон Косово и Босна и Херцеговина. Германската канцеларка Ангела Меркел ќе дојде во Белград по посетата на Загреб каде ќе има разговори со највисоките хрватски претставници.
XS
SM
MD
LG