Достапни линкови

Канада-уапсен имам кој сексуално злоупотребувал студенти


Имамот кој ја водеше исламска заедница во Торонто е обвинет за сексуален напад на неколку студенти од двата пола, соопшти денеска полицијата во Канада. Имамот беше уапсен минатата недела под сомневање дека сексуално злоупотребил 5 студенти. Полицијата соопшти дека е можено да се појават и други жртви, од други змеји, бидејќи уапсениот имам често патувал во странство. Имамот освен што држел часови во неговиот дом во Торонто, предавал и во Флорида, во Мичиген и во Бангладеш.
XS
SM
MD
LG