Достапни линкови

Времето денеска, сончево со локална облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Само наместа ќе има услови за изолирана појава на краткотрајни врнежи и грмежи.Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе се искачи до 34 степени.
XS
SM
MD
LG