Достапни линкови

5 лица убиени во напад на талибанците во Кандахар


Во два одвоени инциденти во јужниот авганистански град Кандахар, загинала една жена вработена во локалната администрација и 4-ца авганистанци од обезбедувањето. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападите, но локалните власти сметаат дека тоа е дело на талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG