Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево. Во поголемиот дел од земјата ќе биде тивко, а долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.
Утринската температура е во интервал од осум до 15, а дневната ќе биде од 26 до 31 степен.
Во Скопје ќе биде сончево, со слаб северозападен ветер. Утринската температура се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 29 степени.
XS
SM
MD
LG