Достапни линкови

Полицијата во Лондон очекува помасовни насилства


Насилства во јужен Лондон
Полицијата во Лондон денеска соопшти дека имаат информаците оти за вечер се планираат помасовни насилства, а ако тоа се случи тие ќе возвратат со палки и гумени куршуми. Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека ќе направат се што е потребно да се стави крај на насилствата во Британија. Камерот рече дека ќе бидат ангажирани дополнитени полициски сили односно од 6.000 ќе се зголемат на 16.000 во Лондон.
XS
SM
MD
LG