Достапни линкови

Над 100 лица приведени по нередите во Лондон


Британската полиција уапсила над 100 луѓе по нередите и грабежите за време на изминатиот викенд во Лондон. Групи млади луѓе ограбувале продавници во делови од Лондон, ја напаѓале полицијата и палеле возила. 35-мина полицајци биле повредени во најголемите нереди во последниве 30 години. Насилствата избувнаа во Тотенхем, по смртта на едно 29-годишно лице при престрелка со полицијата.
XS
SM
MD
LG