Достапни линкови

Британија- Приведен човек за аферата за прислушкување


Британската полиција денеска уапсила маж осомничен дека имал висока улога во процесот на прислушкување за потребите на магазинот „News of the World“. Од полицијата соопштуваат само дека уапсиле 71-годишен човек, кој е приведен во полициска станица во Лондон .
Медиумите пишуваат дека станува збор за поранешниот уредник на таблоидот, Стјуарт Кутнер.
Властите ги истражуваат наводите за незаконско прислушкување на говорни пораки на мобилните телефони и плаќање на мито на полицијата во замена за информации
XS
SM
MD
LG