Достапни линкови

СДСМ: Згаснувањето на А1- удар за демократија


Згаснувањето на А1 телевизија која постои 18 години како приватен електронски медиум претставува еден од најтешките удари за македонската демократија, оцени портпаролот на СДСМ Емилијан Станковиќ.
Тој вели дека СДСМ е апсолутно за почитување на законите и ако навистина во А1 има криминал, тоа можеше да се расчисти без да се затвори телевизијата затоа што во моментот трае судска постапка и судот треба да одлучи колку и должи на државата.
XS
SM
MD
LG