Достапни линкови

Израел - Хуманитарната помош за Газа преку Ашхдод


Израелската морнарица стапила во контакт со француската јахта користена од демонстранти кои се обидуваат да влезат во Газа.
Морнарицата известила дека станува збор за блокирано подрачје и оти помошта можат да ја достават преку пристаништето Ашхдод.
Станува збор за 10 активисти од флотилата на про палестинското движење „Слобода за Газа“.
XS
SM
MD
LG