Достапни линкови

Сирија ја осуди изјавата на Клинтон за претседателот Асад


Сирија остро ја осуди изјавата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон која рече дека сирискиот претседател Башар ал Асад ја загубил легитимноста. Клинтон вчера ги осуди и нападите на американската и француската амбасада во Дамаск од страна на силите лојални на Асад.
Минатата недела францускиот и американскиот амбасадор ги посетија засолништата на опозицијата во Хама, а тоа беше причина про-владините демонстранти да ги наапдната амбасадите на двете земји.
XS
SM
MD
LG