Достапни линкови

Уапсен командирот на Копнената војска во Хрватска


По налог на Канцеларијата за сузбивање на корупција и организиран криминал во Осиек денеска бил уапсен командирот на хрватската Копнена армија Младен Круљац. Тој е под сомневање дека учествувал во малверзации со градежно земјиште. Тој е највисок офицер на Хрватската војска, кој е уапсен досега.
XS
SM
MD
LG