Достапни линкови

Чавез има рак на дебелото црево?


Подржувачи на претседателот на Венецуела носат знаме со ликот на Симон Боливар на прославата на враќањето на Чавез од Куба во Каракас на 4 јули 2011 година.
Претседателот на Венецуала Уго Чавез веројатно има рак на дебелото црево, објави Вол Стрит Џурнал повикувајќи се на извори запознаени со здравствената состојба на претседателот. Властите во Венецуела не соопштија од каков рак се лекувал Чавез во Куба и дали се уште прима хемотерапија.
XS
SM
MD
LG