Достапни линкови

Фидел Кастро - Уго Чавез ќе го победи ракот


Фидел Катсро и Уго Чавез во Хавана
Поранешниот кубански Претседател Фидел Кастро изјави дека Претседателот на Венецуела Уго Чавез ќе ја добие битката против ракот од кој се третира во кубанска болница.
Според Кастро, 56 годишниот Чавез одлично има импресивно заздравување по операцијата пред 3 недели.
XS
SM
MD
LG