Достапни линкови

Авганистан-Талибанците киднапирале гувернер на област


Tалибански милитанти го киднапирале гувернерот на авганистанската област Гази Абад која се наоѓа во близина на границата со Пакистан, соопштуваат авганистанските власти. Според нив гувернерот , неговиот син и двајца телохранители биле киднапирани денеска. Локалните власти сега преземаат чекори за ослободување на гувернер преку племенските посредување и преговори со Талибанците.
XS
SM
MD
LG