Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди, ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската темепература ќе се движи од движи од шест до 15, а дневната од 21 до 29 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен засилен ветер од северен правец со утринската температура од 13, а дневна до 25 степени.
XS
SM
MD
LG