Достапни линкови

И Шпанија најави постепено повлекување од Авганистан


Шпанскиот Премиер Жозе Луис Запатеро изјави дека Шпанија ќе повлече 10 насто од 1500 те војници во Авганистан во првата половина на следната година а целосно ќе ги повлече трупите до 2014. Претходно слични чекори најавија САД и Франција.
XS
SM
MD
LG