Достапни линкови

„Воинот на коњ“ се издигна во Скопје


Александар Македонски поставен на плоштадот Македонија во Скопје, иако целиот споменик се уште е во изградба. Групи граѓани го следеа овој настан, а дојдоа и премиерот Груевски и дел од министрите.

XS
SM
MD
LG