Достапни линкови

Анџелина Џоли ги посети бегалците од Тунис и Либија


Анџелина Џоли
Американскaта актерка Анџелина Џоли која е и амбасадор на добрата воља на комесаријатот на ОН за бегaлци, денеска го посети италијaнскиот остров Лампедуз, каде има многу бегалци од Тунис и Либија. На островот претходно пристигна и директорот на УНХЦР Антонио Гутерас. Тој им се заблагодари на жителите на островот што ги прифатиле бегалците и повика Европа да продолжи со нивното прифаќање. Анџелина Џоли минатата недела ги посети бегалците од Сирија кои се наоѓаат во Турција.
XS
SM
MD
LG