Достапни линкови

Либија-силите на Гадафи убиле 4-ца бунтовници во Мисрата


Болница во Мисрата
Четворица бунтовници се убиени во близина на либискиот град Мисрата, кога нивните позиции биле нападната од силите лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи, јавува Ројтерс. Бунтовниците биле нападнати, кога се обидувале од Мисрата да се доближат на градот Злитан кој е во рацете на силите на Гадафи.
XS
SM
MD
LG