Достапни линкови

Времето денеска - претпладне сончево, попладне наоблачување


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне во јужните делови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура се движи од 11 до 18, а дневната ќе биде од 24 до 32 степени. Во Скопје и околината претпладнево е сончево и топло, а попладне се очекува наоблачување. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG