Достапни линкови

Мишел Бакмен најави кандидатура за американски претседател


Белата куќа.
Американската пратеничка Мишел Бакмен од Минесота е првата жена што официјално ја поднесе документацијата за да се бори за републикански кандидат за американски претседател на изборите наредната година. Претседателот Барак Обама веќе соопшто дека планира да побара уште еден мандат од граѓаните на САД.
XS
SM
MD
LG