Достапни линкови

1,3 милијарди долари помош за либиските бунтовници


Либиските бунтовници во Мисрата
Либиските бунтовници добија ветувања дека ќе добијат повеќе од 1.3 милијарди долари помош на денешниот состанок во Абу Даби, кој беше фокусиран на иднината на Либија без Моамер Гадафи.
Италија и Франција ветија вкупно 1,02 милијарди долари помош за Националниот преоден совет на Либија. Кувајт и Катар понудија помош од 280 милиони долари. Австралија и САД, го признаа Преодниот Националниот совет за легитимен преставник на либискиот народ.
XS
SM
MD
LG