Достапни линкови

Манасиевски си поднесе оставка од функцијата лидер на ЛДП


Јован Манасиевски, претседател на ЛДП
Лидерот на ЛДП Јован Манасиевски денеска соопшти дека поднел оставка на партиската функција.
Манасиевски на прес-конференција изјави дека оставката ја поднесува поради неуспехот на предвремените парламентарни избори на кои ЛДП не доби ниту еден пратенички мандат.
Тој рече дека нов лидер на ЛДП ќе биде избран на конгрес закажан најверојатно во септември.
XS
SM
MD
LG