Достапни линкови

ОБСЕ/ОДИХР-гласањето засега без проблеми


Деректорот на Канцеларијата за демократски институции и човекови права при на ОБСЕ/ОДИХР, Јанез Ленарчич изјави дека засега нема забелешки на изборниот процес, но оти треба да се причека гласањето да заврши. За овие избори тие имаат 300 набљудувачи, а ова се 11 избори по ред како ги мониторираат. Набљудувачите ќе го следат и броењето гласови.
XS
SM
MD
LG