Достапни линкови

Кацин: српскиот бојкот во врска со Косово е бесмислен


Јелко Кацин
Известувачот на Европската унија за Србија Јелко Кацин изјави дека бојкотот на српскиот претседател Борис Тадиќ на меѓународни настани каде што е поканет и претставник на Косово е бесмислен. Тој во интервју за весникот ,,Данас,, наведува дека Белград мора да сфати дека добрите односи со Косово се од интерес на Србија. Тадиќ во минатата недела одби да учествува на самитот во Варшава поради тоа што на него беше поканета и претседателката на Косово Атифете Јахјага.
XS
SM
MD
LG