Достапни линкови

Либија: експлозии во Бангази и Триполи


Експлозија се случила денеска во либискиот град Бенгази што е под контрола на бунтовниците. Во експлозијата за која бунтовниците ги обвинија приврзаниците на либискиот лидер Моамер Гадафи имало еден повреден. Бунтовниците се борат за отстранување на Гадафи од власт. Во меѓувреме, НАТО кој вчера соопшти дека ја продолжува воената кампања во Либија за уште 90 дена, денеска го бомбардираше Триполи.
XS
SM
MD
LG