Достапни линкови

Убиени над 23 пакистански војници


Пакистанската полиција соопшти дека милитанти нападнале еден контролен пункт на границата со Авганистан при што убиле најмалку 23 пакистански војници. Полицијата презизира дека околу 200 милитанти влегле од Авганистан и го опколиле пунктот по што дошло до борби. Ова е последен во серијата напади што милитанти од Авганистан ги извршија во Пакистан во изминативе неколку недели.
XS
SM
MD
LG