Достапни линкови

Уапсен Младиќ- потврди Тадиќ


Радко Младиќ
Уапсен е Ратко Млaдиќ, потврди претседателот на Србија Борис Тадиќ. Претходно информацијаза за апсењето на Милорад Комадиќ за кој постоеше сомневање дека е Младиќ, ја објавија повеќе медиуми, повикувајќи се на полициски извори.

Тадиќ изјави дека хашкиот бегалец Младиќ е уапсен на српска територија.

РТС јавува дека Младиќ е во авион на пат за Хаг. Првото обвинение против Младиќ пред Хашкиот трибунал е подигнато на 25 јули 1995 година, за убиство на 7.000 муслимани во Сребреница.
XS
SM
MD
LG