Достапни линкови

Објавена последната аудио-порака на Бин Ладен


Ал Каеда ја објави последната аудио-порака, наводно снимена од Осама Бин Ладен, непосредно пред да биде убиен во Пакистан. Во пораката, поранешниот лидер на Ал Каеда ги пофалува револуциите во арапскиот свет и изразува задоволство од успехот на востанијата во Тунис и во Египет. Аудио-пораката што трае 12 минути беше објавена на исламистички интернет-страни.
XS
SM
MD
LG